Okucia do szkła

Okucia do szkła

  • Odpowiednie elementy do szkła hartowanego

Gdy chodzi o dobrze wykonane okucia do szkła, najczęściej materiałem z jakiego się je wykonuje jest przede wszystkim metal. Jest on bowiem jednym z lepszych materiałów, który nie tylko pozwala an dobrze trzymanie szklanych tafli ale także można go niemal w dowolny sposób modelować czy wykonywać z niego różne ozdoby.

Odpowiednie elementy do szkła hartowanego

Dzięki temu bez problemu można wykonywać z niego także takie elementy jak uchwyty do szkła , które często razem z okuciami stanowią całość, gdy chodzi o ich wzornictwo. Do kompletu bardzo często potrzebne są także odpowiednie śruby do szkła, które na pewno w wielu sytuacjach są jednymi z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za trzymanie szklanych tafli na miejscu. Mają one bardzo różnej wielkości i kształty, aby bez problemu można były przy ich pomocy podtrzymać niemal każdej wielkości szklaną taflę.

Ponieważ zapotrzebowanie na tego typu produkty na rynku rośnie, zajmujące się ich wykonywaniem firmy starają się wypuszczać na rynek jak największą ilość tego typu produktów, aby spełniły one wymagania i oczekiwania każdego zainteresowanego nimi klienta. Bardzo często bowiem tego typu elementy są wymieniane, gdyż zużywają się i mogą sprawiać problemu podczas użytkowania.

  • Jakie daszki szklane wybrać do domu, a jakie do biura?

W opinii coraz większej ilości osób montowane nad drzwiami czy też tarasami zadaszenia szklane są obecnie niemal obowiązkowym elementem każdego budynku. Kwestią jest tylko odpowiednie ich dobranie do charakteru i rodzaju danego budynku.

Zazwyczaj bowiem klienci wybierają inne ich kształty czy wielkości, jak też nawet kolory lub materiały z których są one wykonywane. Daszki szklane to bowiem nie tylko samo szło, ale także inne elementy, jak na przykład odpowiednio dobrana rama aluminiowa czy metalowa, często wybierana w zależności od potrzeb klienta w tym zakresie. Ich wielkości gdy chodzi o te montowane nad drzwiami zazwyczaj dobierane są tak, aby były nieco większe od wielkości drzwi.

Jakie daszki szklane wybrać do domu, a jakie do biura?

Te zaś zazwyczaj są inne w domach prywatnych i inne w budynkach użyteczności publicznej czy też zakładach przemysłowych. Podstawową różnicą jest przede wszystkim ich wielkość, często także daszki montowane w budynkach innych niż domy prywatne są o wiele dłuższe, dzięki czemu spełniają jednocześnie rolę swoistej wiaty nad schodami prowadzącymi do budynku. Ponieważ od wielkości zależy ich cena, zazwyczaj im większy daszek tym więcej trzeba za niego zapłacić. Bywa też tak, że potrzebnej wielkości nie ma na rynku jako gotowy produkt, i musi on zostać wykonany na indywidualne zamówienie.

  • Nietypowe elementy do balustrad 

Obecnie balustrady to bardzo szeroka gama produktów, zarówno tych dostępnych na rynku jako gotowe produkty, jak też tych, które można wykonać na indywidualne zamówienie. Często klienci życzą sobie nietypowe elementy do balustrad, które wtedy są wykonywane zazwyczaj na specjalne ich zamówienie.

Nietypowe elementy do balustrad

Taka sytuacja bardzo często ma miejsce, gdy chodzi na przykład o balustrady wykonywane do zamontowania w centrach handlowych, tam bowiem zazwyczaj  montuje się balustrady nierdzewne, łączone z elementami szklanymi. Szkło zaś bardzo często jest zdobione na przykład nazwą konkretnego centrum handlowego, która bardzo często jest w nim grawerowana. Dzisiaj nie ma problemu z wykonaniem takich właśnie elementów, gdyż zajmuje się tym bardzo wiele firm, poza tym  takich miejscach bardzo często balustrady w całości wykonuje się na indywidualne zamówienie klienta.

Dlatego też bez względu na wymagania i oczekiwania klienta w tym zakresie  stworzenie balustrady według dostarczonych przez niego wytycznych nie powinno być w zasadzie żadnym problemem. Ceny takich instalacji także bardzo często są ustalane indywidualnie z każdym zainteresowanym nimi zamawiającym klientem.

Dodaj komentarz